Лучан вчили ініціювати самостійно проекти рішень до місцевої ради

Про інструмент місцевої ініціативи як законний метод самостійної спроби змінити місто, вирішти поточні проблеми громади, вчили жителів Луцька експерти Волинського ресурсного центру місцевої демократії у четвер, 6 квітня.

Експерт Центру Михайло Шелеп розповів про алгоритм реалізації місцевої ініціативи в Луцьку. Така у обласному центрі Волині була реалізована лише раз, але успішно. Мова йде про затвердження Порядку інформування про діяльність підприємств та закладів комунальної власності Луцької міської ради.Місцева ініціатива гарантована ст. 9 Закону України “Про місцеве самоврядування”. У Луцьку процедура внесення місцевої ініціативи також описується у ст. 28 Статуту територіальної громади міста.

Так, місцеву ініціативу можуть запропонувати мінімум три людини. Аби зареєструвати її як проект рішення необхідно 15 мешканців міста, які підпишуться під цим проектом.

Опісля ініціативу подають через ЛУцький Центр надання адміністративних послуг, а згодом її розглядають депутатські комісії та депутати на сесії, де вони й приймають остаточне рішення: підтримувати чи не підтримувати ініціативу.

Журналістка та громадська діячка Марія Доманська, яка стала співініціатором такого проекту рішення розповіла про деталі процесу просування Порядку про діяльність комунальних підприємств. Вона наголосила, що ініціатива має бути суспільно важливою, а підготовлений проект рішення повинен бути юридично підготовлений. Інакше, така пропозиція може не бути підтримана.

Експерти Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії готові консультувати активних волинян у використанні місцевих ініціатив. Звертайтеся до Центру за телефонами: 095-64-54-655 або 78-59-65

Алгоритм просування місцевої ініціативи (PDF)

Поділитись Постом

Post Comment