Демократія участі – знати, щоб впливати!  

Ресурсний Центр «Чернігівщина» провів зустріч з представниками місцевої влади та громади і презентував результати дослідження як впроваджуються механізми участі на місцевому рівні та загальне бачення пріоритетів подальшого розвитку. Захід пройшов 15 березня в місті Мена.

Mena 010Розпочав зустріч керівник Центру Олександр Підгорний, який звернув увагу на питання важливості участі членів територіальних громад в реалізації інструментів місцевої демократії. Положення про ОСН, про місцеві ініціативи, Статут міста – це важливі інструменти місцевої демократії та демократії участі. Залучення активістів, депутатського корпусу, активна позиція міської влади дає сьогодні великі шанси стати Мені взірцем для інших громад Чернігівщини.

З результатами проведеного дослідження учасників зустрічі ознайомила, аналітик проекту Римма Олексенко, яка детально зупинилась на результатах проведеного опитування про обізнаність представників влади та громади, та як використовуються інструменти місцевої демократії на місцевому рівні.Mena 011

З результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням http://dobrochyn.org.ua/wp-content/uploads/2017/03/Mena.pdf

У зустрічі взяв участь Андрій Крупник, заступник голови Асоціації сприяння самоорганізації населення. Він у своєму виступі акцентував увагу на важливість  розробки та прийняття нормативно-правових документів форм місцевої демократії, тим паче що на 30 квітня 2017 року призначено  проведення виборів в Менську міську об’єднану територіальну громаду.

DSC_7992Менський міський голова Геннадій Примаков  висловив побажання подальшої співпраці та наголосив, що завжди готовий до відкритого діалогу, якщо питання стосуються розвитку місцевих ініціатив та покращення умов проживання та підпорядкованій йому території.

В другій половині дня, Олександр Підгорний, Андрій Крупник та Римма Олексенко провели робочі зустрічі з начальником фінансового управління Чернігівської міської  ради Оленою Лисенко та Іриною Кудрик, директором Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернігівській області,  де були обговорені питання подальшої співпраці та стану проходження децентралізації в Чернігівській області.

_DSC8008_DSC8015

Метою проекту «Посилюємо демократію участі на Чернігівщині», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є посилення спроможності членів територіальних громад брати активну участь в реалізації місцевої демократії.

 

Поділитись Постом

Post Comment