Володимир-Волинський готує проект Статуту міста

Експерти Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії Михайло Шелеп та Ірина Гайдучик відвідали місто Володимир-Волинський.

У вівторок, 17 січня, вони провели майстер-клас із впровадження інструментів місцевої демократії.

Як виявилося, Володимир-Волинський до сих пір не має статуту територіальної громади, жодних нормативно-правових актів, які б регулювали проведення громадських слухань чи обговорень. Єдине – у місті діє можливість використання електронних петицій, яке регламентується положенням, прийнятим у 2015-му році.

DSCN0429

Голова Волинського ресурсного центру Ірина Гайдучик відзначила, що у Володимирі часто відбуваються громадські слухання. Втім, учасники тренінгу, серед яких були і депутати ради, заявили, що про ці слухання мало хто знає, тому на них приходить мало мешканців міста. Мовляв, громадські слухання відбуваються без дійсно зацікавлених громадян.

DSCN0435

Однією з причин таких ситуацій Гайдучик назвала відсутність потрібного положення про проведення громадських слухань та статуту. Адже саме ці нормативно-правові акти місцеві ради повинні прийняти задля урегулювання правил спілкування із громадою та встановлення можливості людям впливати на рішення місцевої ради щодо їх міста.

У минулому році депутати Володимир-Волинської міської ради створили робочу групу зі створення Статуту територіальної громади – основного базового документу територіальної громади. Експерт Ресурсного центру Михайло Шелеп запропонував учасникам тренінгу додати до статуту обов’язково право місцевої ініціативи, як у Луцьку, та прийняти окремо положення про це. Це дасть змогу мешканцям Володимира подавати на сесію міської ради проекти рішень навіть без участі депутатів, що дозволить уникнути політичного забарвлення життєво необхідним питанням людей.

DSCN0421

Сам проект Статуту повинен бути потім оприлюднений і пройти громадські слухання перед поданням на розгляд сесії міської ради та затвердження. Тож, сподіваємося, що перший базовий документ Володимир-Волинської територіальної громади буде прийнятий у якісному вигляді з урахуванням демократичних цінностей та реальної можливості для громадян долучатися до управління своїм містом.

З повагою, Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН

Тел.: +380 (95) 645 46 55

Захід відбувався за ініціативи Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення та Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись Постом

Post Comment