Як вдихнути нове життя у багатоповерхівку

За півтора роки новостворене львівське ОСББ «Берегиня» встигло провести такий обсяг робіт з утеплення, з яким інші упоралися би не менше, ніж за п’ять. Не все далося легко, але нині співвласники будинку вкрай задоволені: як виглядом будинку, так і сумою у квитанціях за опалення. Історію теплової модернізації багатоповерхівки розповідає Олександра Слободян, голова ОСББ «Берегиня», розташованого на вулиці Кульпарківській, 158-Б.
Як ви створили ОСББ? Це була ваша ініціатива?
— Наш будинок був у досить занедбаному стані, холодний, зі старими трубами. Ми із сусідами якось зібралися, спочатку обрали старших по під’їзду, після вирішили створити ОСББ. У квітні 2015-го ОСББ «Берегиня» почало свою роботу.
Що ви зробили у будинку за цей час?
— За півтора роки існування ОСББ ми замінили старі труби та ізоляцію, навели лад у підвалах, встановили тепловий лічильник, провели модернізацію освітлення та замінили вікна. Колись будинок не обігрівався повністю, але після того, як ми встановили лічильник та прочистили всі сопла, наш дім став обігріватись рівномірно. А завдяки модернізації освітлення ми економимо до 800 гривень щомісяця.

Також ми комплексно утеплили фасад будинку. У нас площа фасаду — 3700 квадратних метрів, роботи було багато, але її виконали у максимально короткий строк — за два з половиною місяці. Ми намагалися завершити якомога швидше не лише через технологічні вимоги. Нам потрібен був акт виконаних робіт, щоб отримати державне та міське відшкодування за кредитом і не сплачувати зайві відсотки. Бувало таке, що на об’єкті у нас одночасно працювало сім бригад майстрів.

Утеплення фасаду дало свій результат ще до увімкнення опалення: температура у квартирах становила 22 градуси незалежно від погоди на вулиці.

До та після утеплення фасаду
Ви казали про кредит. Розкажіть детальніше, яким коштом ви проводили ці роботи?
— Ми скористались двома кредитами на теплову модернізацію будинку. Перший кредит ми взяли у вересні 2015-го, а в липні наступного року вирішили взяти другий, розміром 1 350 000 гривень. Міська програма погасила нам 400 000 тіла кредиту, ще 410 000 — державна програма. Нам залишилось виплатити 540 000 гривень. Ми взяли кредит на десять років, але погасити плануємо максимум за п’ять.
Якою була найперша мотивація зайнятися утепленням?
— У Львові звичайні будинки з лічильником платять 25 гривень за квадратний метр. Для порівняння, ми заплатили за жовтень 6,45 гривень. Розмір сум у рахунках за тепло був найвагомішим аргументом, який допоміг нам ухвалити рішення. Коли люди бачать приклади та результати роботи, їм досить легко зважитися на подальші кроки.

Щодо моєї персональної мотивації, я живу в цьому будинку, і мені хочеться зробити щось для того, щоб тут було комфортніше жити не тільки мені, а й усім мешканцям. Зараз це — неоплачувана посада, але коли ми зробимо все, що заплановано, може, якусь зарплатню і буду отримувати. Приємно, що за півтора роки ми провели колосальну роботу.

З яким труднощами ви зіштовхувались, починаючи зі створення ОСББ і до моменту виконання робіт?
— На етапі створення ОСББ не було особливих труднощів. Звісно, є противники ідеї ОСББ, але коли вони бачать результати роботи, то змінюють свою точку зору. Мабуть, найважчим був етап виконання проекту утеплення. На жаль, до того, як ми знайшли надійну фірму, нам довелось розірвати контракт з двома попередніми, які нічого не робили. Працювати з людьми насправді не так легко, як здається, але кінцевий результат дійсно того вартий! Також, на мою думку, до виконання робіт з тепломодернізації потрібно ставитись максимально серйозно: необхідно орієнтуватись на комплексний підхід та розробити чіткий план, щоб почати навесні та встигнути до осені.
Які плани вашого ОСББ на майбутнє?
— Наступного року ми плануємо встановити регулятор погодних умов, покласти бруківку біля під’їздів та зробити клумбу. А надалі потрібно утеплити підвал та відремонтувати дах.

Поділитись Постом

Post Comment