«Долучись до захисту своєї країни» – заклик до всіх і кожного!

У 2016 року на території Волинської області реалізовувався грант Президента України для обдарованої молоді «Долучись до захисту своєї країни» Діани Безелюк. Про грант, його мету, заходи, що були здійснені в рамках реалізації та про подальші плани у даному напрямку розповідають отримувач гранту Діана Безелюк та експерти проекту Лавринюк Петро та Дацик Зарина.

Аналізуючи та досліджуючи питання енергетичної безпеки, Діана Безелюк зрозуміла, що, в умовах постійного підвищення тарифів, єдиним доступним для кожного шляхом укріплення енергетичної безпеки та економії сімейного бюджету є здійснення енергоощадних заходів. Нажаль, далеко не кожен мешканець знає та здійснює прості кроки до економії.

Тому в рамках проекту Діана прагнула донести до населення, що ефективне та раціональне споживання енергії – це укріплення енергетичної та національної безпеки України, оскільки зменшується попит на імпорт російських енергоносіїв, а також економія сімейного бюджету в нелегкий для кожного час. «Національна безпека залежить від кожного з нас» – це гасло, яке Діана та її команда пронесли крізь весь проект. Так, мета гранту – підвищити усвідомленість та рівень відповідальності населення Волинської області у збереженні енергії та здійсненні заходів енергетичної та економічної безпеки.

В рамках даного гранту у 2016 році здійснено немало: це і реалізація 16 семінарів-тренінгів у районах Волинської області, і розповсюдження тематичної поліграфічної продукції для демонстрації наочних прикладів економії та привернення уваги до даної проблеми, і надання консультацій експертами проекту з питань простих способів економії, впровадження енергоощадних технологій, енергетичної безпеки країни тощо. Більшість заходів за проектом та їх реалізація висвітлювались у засобах масової інформації, також весь хід проекту відображався на сторінці проекту у соціальній мережі Facebook, на сайтах організацій, з якими працювали консультанти.

Тренінги-семінари в рамках проекту проводились для різних цільових груп: місцевих активістів із числа представників органів місцевого самоврядування; директорів будинків культури та працівників освіти; для активних безробітних людей; для студентів навчальних закладів тощо. Під час проведення таких заходів залучені експерти проекту дискутували про енергетичну та економічну безпеку країни та фактори, які на неї впливають; про економію як таку і на чому люди можуть та хочуть економити,  а на чому – відмовляються; про прості способи економії на рівні родини (економія енергії, тепла, газу, води тощо); про більш складні способи економії, які потребують залучення певних засобів, у тому числі фінансового характеру, однак які у подальшому призводять до суттєвої економії на рівні родини та будинку вцілому (термомодернізація будинків, комплексні утеплення, заміна вікон та дверей тощо).

Так, Президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив, – організації, яка виступила партнером у реалізації даного гранту, Лавринюк Петро як раз виступав у якості експерта з питань енергоефективності квартир та будинків. Він доносив до людей інформацію, що будинки можуть суттєво економити енергію та гроші, якщо перед тим вкладуть кошти у комплексну модернізацію будинків. Петро детально пояснював цю інформацію на прикладах тих будинків, які вже скористались даними можливостями, розповідав про допомогу держави та міста шляхом кредитування у здійсненні подібних заходів.

Експерт проекту Дацик Зарина зазвичай зосереджувалась на простих способах економії та працювала із молодіжною аудиторією. Спеціально для студентів та активних молодих безробітних вона проводила тренінги з простих способів економії, використовуючи більше інтерактивних підходів та вправ.

Так, із студентами двох найбільших університетів Волині – Східноєвропейського національного університету імені лесі Українки та Луцького національного технічного університету були проведені такі зустрічі. Студенти презентували свої способи економії якими вони їх бачать на рівні кухні, ванної та кімнат для проживання. Виявилось, що не дивлячись на те, що досить малий відсоток молоді приймає участь у оплаті комунальних послуг, все ж таки вони володіють інформацією і про підвищення комунальних послуг, і про потребу у впровадженні економічних заходів.

Звісно, для активізації даних знань і вироблення економічної поведінки необхідним є стимул та свідома й відповідальна позиція, адже сьогоднішні молоді люди – це завтрашні батьки та господарі свого будинку.

Варто нагадати, що в межах проекту функціонує Інформаційний центр «Енергозбереження», де консультантами та експертами проекту надаються консультації мешканцям Волинської області з питань економії, енергозбереження та раціонального використання ресурсів.

Будь-хто може зателефонувати за телефоном 78-59-65 (телефон консультанта Центру) та отримати консультацію з приводу впровадження простих способів економії або ж більш складних, які передбачають певні капіталовкладення, однак швидко окупаються та приносять значний економічний ефект. Експерти проекту з радістю констатують, що функціонування Інформаційного центру продовжиться і після закінчення проекту, тому просимо звертатися усіх охочих.

Для тих, хто хоче довідатись про нюанси реалізації проекту, досягнуті успіхи та подальші плани, запрошуємо на підсумкову прес-конференцію, яка відбудеться 27 грудня 2016 року у приміщенні Центру енергоефективності та енергозбереження (м. Луцьк, пр. Перемоги, 12). Початок – о 12.00.

 i_031

Поділитись Постом

Post Comment