Рівненщина: що потрібно, щоб громади об’єднувалися

202eb55ef033de8a14b620ddb668cac9

Рівненщина входить в десятку регіонів за кількістю створених ОТГ. До кінця року в області буде повноцінно діяти 18 об’єднаних територіальних громад. Крім того, у найближчій перспективі прийняття рішення про об’єднання ще 5 громад.

Сюди завітав заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, директор Одеського інституту соціальних технологій Андрій Крупник. На засіданні круглого столу він представив аналітичний звіт за підсумками міжрегіонального дослідження участі громадськості у процесах об’єднання та розвитку територіальних громад.

Дослідження проведено у Волинській, Дніпропетровській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Одеській областях за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Андрій Крупник, зокрема, детально розповів про проблемні аспекти впровадження децентралізації, серед яких, як показало дослідження, відсутність необхідного законодавчого забезпечення реформи: законів про об’єднання громад та щодо управління землями ОТГ.

Також часто небажання об’єднуватися зумовлене фактором відсутності доріг. Стан доріг між населеними пунктами майбутньої ОТГ не дозволяє невідкладним службам прибути на місце за 20 хвилин. Проводити ремонт дорожнього покриття з місцевого бюджету вони не можуть, оскільки дороги між населеними пунктами не є власністю громади. Передбачається, що у власність громад дороги будуть передані тільки у 2018 році. Андрій Крупник озвучив сподівання, що в 2017 році, який оголошено роком доріг, ситуація якісно зміниться і процес об’єднання пришвидшиться.

34e0d5c8051a84587de3a26f0a260c7b

Перший заступник голови Рівненської обласної ради Олександр Корнійчук, який взяв участь у засіданні круглого столу, відмітив, що необхідно проводити комплексну інформаційно-роз’яснювальну роботу по кожній реформі у доступній для розуміння людей формі.

Пасивність громад у питанні об’єднання значною мірою зумовлена відсутністю повної та достовірної інформації про цілі і зміст реформи. Брак інформації спричиняє поширення в громадах чуток і міфів. А займатися цим питанням, на думку першого заступника голови обласної ради мають незалежні інформаційні офіси, на зразок офісів реформ, які супроводжували б кожну реформу.

– Враховуючи суспільну ситуацію, війну, потрібно не пошкодувати на це державних коштів, – переконаний Олександр Корнійчук.

До слова, кількість об’єднаних територіальних громад в Україні на кінець 2016 року складатиме 367, що становить 17% від загальної кількості всіх громад.

Поділитись Постом

Post Comment