У Рожищах збираються розробляти Статут громади

Черговий майстер-клас із використання інструментів місцевої демократії відбувся з ініціативи Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії у четвер, 3 листопада в місті Рожище. Учасники навчань долучаться до робочої групи з розробки Статуту рожищенської територіальної громади.

Експерт Центру Михайло Шелеп розповів про типові інструменти місцевої демократії, які активно використовуються уже в Луцьку і поділився історіями успіху їх застосування. Зокрема, мова йшла про місцеву ініціативу та електронні петиції.

r6

Щодо останнього, наприклад, виявили, що Закон про електронні петиції не виконується у Рожищенській міській раді. Шелеп запропонував нагадати міському голові про цю проблему. «Це такий інструмент для лінивих громадян. Зараз розробляються зміни до Закону, що коли петиція набере необхідну кількість підписів, то питання повинне виноситися на сесію ради. Окрім цього це показує актуальність тої чи іншої проблеми в територіальній громаді», – розповідає Шелеп.

Одним із питань зустрічі-навчання було створення Статуту громади міста Рожищ. Так, у Рожищах не існує механізму консультацій з громадськістю щодо прийняття важливих рішень для громади, громадські слухання, збори громадян.

«Наше завдання знайти тих людей, які готові долучитися до такої роботи, які є двигунами суспільно важливих процесів тут у вас, в місті», – заявила керівниця Ресурсного центру Ірина Гайдучик.

r4

Робоча група із створення статуту міста Рожище уже створена, проте усі її члени це – депутати місцевої ради. Втім, як створювати цей документ, важливий для жителів міста, без самих жителів?

Тож Гайдучик запропонувала учасникам майстер-класу доєднатися до робочої групи  з напрацювання Статуту громади міста Рожищ, аби врегулювати алгоритм застосування найбільш універсальних інструментів місцевої демократії як місцева ініціатива, громадські слухання, громадські консультації та ін. Учасники майстер-класу погодилися долучитися до такої роботи.

Якщо ви маєте бажання долучитися до робочої групи, звертайтеся до Ірини Гайдучик  (095) 645 46 55

Прес-служба Асоціації

підтримки та розвитку ОСББ та ОСН

e-mail: press.asossiation.osbb@gmail.com

Захід відбувається в рамках реалізації проекту «Волинь – територія розвитку місцевої демократії», що реалізується Асоціацією підтримки та розвитку ОСББ та ОСН за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись Постом

Post Comment