ВРУ проголосувала за закон, що має покращити діяльність старост

ВРУЗа проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища) (№4742) у першому читанні за основу проголосували 238 народних депутатів.

Законопроект спрямований на уточнення статусу старост, обраних в населених пунктах, що входять до складу об’єднаних територіальних громад, на розширення їхніх прав та повноважень, уточнення порядку обрання.

Пропонується закріпити принцип, що посада старости запроваджується в усіх селах, селищах, жителі яких увійшли до складу об’єднаної територіальної громади (крім сіл, селищ, що є адміністративним центром ОТГ). Впровадження повсюдності інституту старост у межах об’єднаних громад повинно гарантувати захист прав та інтересів жителів усіх сіл та селищ, що проживають на її території.

Для визначення території діяльності старости також в законопроекті пропонується ввести в законодавство поняття “старостинський округ”. Межі такого округу збігаються з межами території юрисдикції рад тих громад, які об’єдналися.

У процесі розгляду законопроекту №4742 вдалося виключити з нього норму, проти якої різко виступала Асоціація сприяння самоорганізації населення. Мова йде про необов’язковість членства старост у виконавчих комітетах місцевих рад у вигляді формулювання “може бути членом виконавчого комітету ради” замість “є членом за посадою”.

Андрій Крупник, керівник аналітичного центру Асоціації: “Ми раді, що депутати врахували деякі наші зауваження. Адже по-інакшому, місцева рада могла би взагалі не включати “небажаних” старост до виконкому. Це б обмежувало можливості старост виконувати свої функції і зробло їх більш залежними від депутатів ради і голови ОТГ”.

Нагадаємо, що аналітичний центр Асоціації сприяння самоорганізації населення оприлюднив звіт по результатам масштабного дослідження інституту старост.

Керівник робочої групи з доопрацювання законопроекту №4742 народного депутата України Олександр Дехтярчук (фракція партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА») пропонує до другого читання провести широке обговорення усіх спірних питань і пропозицій, що надходять стосовно обрання та діяльності старост.

“Таке обговорення доцільно провести на базі Комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за участі представників асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських експертів і, головне, самих старост, які вже працюють у своїх громадах”.

О. Дехтярчук схвально оцінив аналіз законопроекту, зроблений експертами Асоціації сприяння самоорганізації населення, та їхні пропозиції та пообіцяв обов’язково залучити представників Асоціації до доопрацювання законопроекту.

РОЗГОРНУТИЙ АНАЛІЗ ЗАКОНОПРОЕКТУ №4742 ЧИТАЙТЕ ЗГОДОМ НА SAMOORG

 

 

Поділитись Постом

Post Comment