Новий закон полегшив передачу гуртожитків у власність мешканців

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №1076 щодо удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків. Відповідний законопроект підтримали 252 народних депутатів.

За словами співавтора законопроекту, нардепа Ігоря Васюника, завдяки законодавчим змінам мешканці гуртожитків зможуть легше приватизувати житло, в якому проживають.

«Це дійсно важливий законопроект, на який всі ці роки чекали десятки тисяч сімей по всій Україні. Люди, які по п’ять і більше років проживають в гуртожитках, зможуть нарешті приватизувати житло. Важливо також, що з’явиться можливість в судовому порядку визнати недійсними договорів купівлі-продажу гуртожитків колишніх державних підприємств, які були укладені і 10, і 20 років тому. Адже по всій Україні незаконно приватні структури приватизовували гуртожитки разом з людьми, яких потім з сім’ями викидали на вулицю.

Ми працювали над цими законодавчими змінами з 2012 року. Співавторами законопроекту є понад 20 народних депутатів з різних фракцій. Але протягнути законопроект в попередній каденції було фактично не можливо через лобістські групи, які відстоювали інтереси власників гуртожитків. Тепер у мешканців гуртожитків з’явилась можливість захистити свої права та майно», – наголосив Ігор Васюник.

Окрім того, законодавчі зміни дадуть наступні можливості для мешканців гуртожитків:

  1. Надає право приватизувати житло мешканцям гуртожитків, які були внесені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), зокрема і тих, що в подальшому були продані чи відчужені іншим способом.
  2. Приватизувати можна буде не тільки кімнату в гуртожитку, але і блок чи секцію.
  3. Приватизація може бути проведена відразу після передачі гуртожитку у комунальну власність.
  4. Право на приватизацію житла матимуть не тільки «наймачі» кімнати в гуртожитку, а й члени їхніх сімей. До речі, члени сімей матимуть право на приватизацію незалежно від того, скільки часу вони проживають в гуртожитку. Важливо, щоб «наймач» на законних підставах (ордер + реєстрація) прожив в гуртожитку більше п’яти років.
  5. Приватизація житлових приміщень в гуртожитках, які були раніше самовільно переплановані (під кухні, санвузли, коридори, прохідні кімнати тощо) також можлива, але після погодження усіх технічних умов щодо можливості перепланування.
  6. Закон закріплює можливість визнання в судовому порядку недійсними договорів купівлі-продажу гуртожитків колишніх державних підприємств, які були укладені і 10, і 20 років тому.

Поділитись Постом

Post Comment