Голосування по законопроектам щодо самоорганізації населення поки відкладено

18 лютого громадські діячі з 16 регіонів зібралися під стінами Верховної Ради України на акцію “Децентралізація = самоорганізація”.

Вони закликали народних депутатів дати “головну дорогу” самоорганізації та проголосувати за законопроекти «Про органи самоорганізації населення» – нова редакція (№2466) та «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання» (№2467). 

DSC_0442

В цей день законопроекти були внесені на порядок денний сесії. Голова Верховної Ради Володимир Гройсман запропонував проголосувати за законопроект №2466 «Про органи самоорганізації населення» за скороченою процедурою. “Це важливий, підготовлений громадянським  суспільством закон”, – зазначив він. Депутати підтримали цю пропозицію 171 голосом.

Законопроект з трибуни представила Олена Бойко, голова підкомітету Верховної Ради України з питань органів самоорганізації населення Комітету ВРУ з питань державного будівництва. Вона зачитала висновки комітетів, наукових установ, асоціацій органів місцевого самоврядування та громадських організацій, об’єднань, які вказали на необхідність оновлення законодавства у сфері організації діяльності органів самоорганізації населення. “Комітетом було ухвалено висновок рекомендувати Верховній Раді  України  проект Закону України “Про органи самоорганізації населення” за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу”, – зазначила Олена бойко.

Як і вся фракція партії “Самопоміч”, фракція партії “Батьківщина” не була присутньою на той момент на сесії, тому депутати не змогли заслухати головного автора законопроекту Сергія Власенка.

Але Володимир Гройсман зауважив, що розмовляв з Власенком і він не заперечує щодо розгляду цього важливого проекту закону. Голова ВРУ наголосив, що дуже багато експертів брали участь у його напрацюванні: “Я маю на увазі, це наш спільний закон, який дасть право людям ефективно використовувати можливості самоорганізації І я вважав би дуже символічним підтримати сьогодні органи самоорганізації населення. Його підготовка, обговорення в комітетах, круглі столи і все інше були максимальним залученням Асоціації органів самоорганізації населення. В мене є лист електронний від Асоціації, де це зазначено”.

DSC_0411

Керівник фракції партії “Народний фронт” Максим Бурбак підтвердив, що його фракція всіляко підтримує місцеве самоврядування, але запропонував все ж відкласти законопроект, щоб мати депутатам змогу заслухати доповідь автору. Таку позицію висловив і народний депутат Ігор Шурма від фракції “Опозиційний блок”.

Народний депутат Максим Курячий (фракція “БПП”) виступив на підтримку законопроекту: “Це те, яким чином ми наповнюватимемо територіальні громади і фінансами, і спроможністю самостійно вирішувати свої нагальні питання.

Даний проект закону, дійсно, робить людину господарем на своїй землі: у своєму дворі, на своїй вулиці, на своєму кварталі, в своєму місті. І саме тому в рамках реформи державного управління це дуже важливо: наділити на законодавчому рівні ці органи самоорганізації населення: будинкові, вуличні, квартальні комітети – реальними повноваженнями, реальними. Нехай це будуть контрольні функції, яким чином в їхньому домі або на їх вулиці кладеться асфальт, щоб ніхто з цього не крав з місцевої влади. От коли в нас буде такий громадський контроль, коли люди будуть відчувати себе господарями на своїй землі, отоді і буде порядок в нашій державі.

Саме тому необхідно приймати даний, прогресивний, проект закону за основу, далі доопрацьовувати і готувати його до другого читання. Не можна гаяти час, ми до цього йшли і намагалися це зробити 20 років поспіль”.

Віце-спікер Андрій Парубій також звернувся до депутатів: “Ми відповідальні депутати і відповідальна фракція, ми не можемо із-за політичних ігр будь-кого зупиняти державу, і тому я закликаю “Народний фронт”, всіх депутатів підтримати. Ми не можемо опускатися до того рівня політичних інтриг, а зайняти відповідальну українську державницьку позицію, як це весь час робив “Народний фронт”.

Після першого сигнального голосування з трибуни виступив член авторського колективу законопроекту Юрій Мірошниченко (фракція “Опозиційний блок”).

Цей законопроект розробляли багато експертів, які якраз і пропонують нам затвердити той європейський досвід, який був би корисний для України. Адже самоврядування, самоорганізація населення, воно є тим принципом, за який виступає кожна з наших фракцій. Він дозволить нашим громадянам розвивати реальне місцеве самоврядування. І представники багатьох фракцій, це не лише Власенко підписав, там десятки авторів, які представляють всі фракції Верховної Ради”, – зазначив депутат.

вру

Після цього головуючий попросив народних депутатів зайняти місця та провів друге сигнальне голосування. Оскільки під час нього проголосувало всього 217 депутатів, з них 212 – “за”, Володимир Гройсман запропонував повернутися до голосування за законопроект №2466 пізніше.

Поділитись Постом

Post Comment