Чернігівські активісти пройшли “Школу самоорганізації в громаді”

У Чернігові відбувся тренінг “Школа самоорганізації в громаді”. Його провела ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

У роботі тренінгу взяли участь громадські активісти Чернігова, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, ЗМІ, зацікавлені в посиленні місцевої демократії в своїх громадах в умовах реформування.

DSC_0026

Під час тренінгу голова ВГО “АССН” доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України Андрій Крупник (м.Одеса) та аналітик організації Марія Дзюпин розповіли про місце органів самоорганізації населення (ОСН) у системі місцевого самоврядування, про повноваження та відмінність ОСН від інших громадських формувань.

А також — про особливості створення та організації ОСН, їх структуру та роль у вирішенні місцевих питань, зокрема — комунальних, а також у розв’язанні соціальних проблем.

DSC_0002

Особливо зацікавив учасників досвід Києва, Одеси та Львова, де напрацьовано значний досвід взаємодії ОСН, ОСББ, громадськості у розвитку місцевої демократії.

Промовці унаочнили виклад, продемонструвавши фільм про здобутки активістів та просто небайдужих громадян в удосконаленні міської інфраструктури та організації взаємодії громадян у багатьох сферах — від культури та мистецтва до захисту Батьківщини.

Після тренінгу експерти Асоціації зустрілися із заступником міського голови Чернігова Олександром Ломако. На зустрічі було обговорено перспективи створення відділу сприяння діяльності ОСН та ОСББ у міській раді, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо створення об’єднань жителів, а також розробки проекту міської Програми сприяння розвитку ОСН.

Поділитись Постом

Post Comment