Краматорські школярі залучилися до створення спроможних громад Донеччини

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» здійснює просвітницьку ініціативу «Уроки децентралізації в школах», завдяки якій краматорські школярі записалися у волонтери для здійснення просвітницької роботи в громадах Донеччини.

У Краматорській українській гімназії  відбувся «Урок децентралізації», на якому член Правління ВМГО «Студентське братство» Уляна Ковальчук ознайомила школярів з механізмами створення спроможних громад та запропонувала бажаючим взяти участь у інформаційно-просвітницькій кампанії.

«Важливо проводити роз’яснювальну роботу серед населення та молоді про перспективи цієї реформи, адже сьогодні існує брак інформації у селах та районах, а це в свою чергу породжує міфи, що гальмують участь громад цілих сіл у реформі» – зазначила Уляна Ковальчук.

Під час заходу учні мали можливість ознайомитися з завданнями реформи завдяки відеороликам.

Тетяна Сезько, заступник директора гімназії, зазначила, що інформація про реформу децентралізації є дуже корисна. «Старшокласники за бажанням будуть приймати участі в інформуванні населення про важливість цієї реформа, адже їм тут жити, навчатися, а в майбутньому працювати та виховувати дітей».

Учні старших класів зголосилися їздити в навколишні села та розповідати про реформу, за прикладом однолітків із райцентру Сватове, які ведуть пояснювальну роботу у навколишніх селах.

Після «Уроку децентралізації» усі старшокласники, які заповнили анкети, отримали посібники та друковану літературу, яку Студентському братству надав Інститут Громадянського Суспільства для розповсюдження серед місцевих громад  Сходу України.

У донецькому обласному «Офісі реформ» підтримали ініціативу ВМГО «Студентське братство» і підказали, які саме громади варто в першу чергу охопити просвітницькими виступами юних волонтерів.

Поділитись Постом

Post Comment