ВМГО «Студентське братство» розповідає учням Луганщини, що таке «спроможні громади»

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентське братство» розпочала заходи з громадянської освіти у вигляді «Уроків децентралізації» серед школярів Луганщини.

Молодіжні спікери-студенти розповідають учням 9-11 класів про те, чому важлива реформа з децентралізації, в тому числі для молоді, та показують мотивуючі відеоролики.

Школярі починають розуміти поняття «спроможна громада», «ресурсна база об’єднаної громади», «добровільне об’єднання громади», «децентралізація» тощо. Презентації супроводжуються анкетуванням молоді, що дозволяє залучити потенційних волонтерів, а відтак сформувати групи волонтерів, які залучаються до інформаційно-просвітницької кампанії у рідних та сусідніх громадах, де актуальним є роз’яснення цілей і перспектив створення спроможних громад.

Після заходів ВМГО «Студентське братство» кожен зацікавлений учень заповнив анкету волонтера, але й повідомив, в яких селах живуть його родичі та друзі, щоб запланувати просвітницьку поїздку до них. Таким чином у Сватовому вже сформувалися дві учнівські волонтерські групи.

Найближчими днями заплановано відвідати 11-річні сільські школи – Мілуватську та Гончарівську, які знаходяться у селах, що відмовилися приєднуватися до розташованого поруч районного центру Сватового. Створення Сватівської громади спільно із цими селами передбачено за перспективним планом, затвердженим Головою Луганської військово-цивільної адміністрації.

Голова Сватівської районної державної адміністрації Володимир Озеров спільно з керівником відділу освіти Оленою Юхновець підтримали просвітницькі виступи спікерів ВМГО «Студентське братство» у школах району та погодилися підписати з громадською організацією угоду про співпрацю.

Разом з тим, місцеві фермери погодилися допомогти із транспортом для поїздок активістів Студентського братства і волонтерів до сусідніх сіл.

Усі зацікавлені волонтери отримають від ВМГО “Студентське братство” просвітницькі матеріали, листівки, буклети тощо для поширення серед населення та цільових груп – місцевих депутатів, голів сільрад, підприємців, інших лідерів громадської думки у селах.

Тому, є шанс, що те, що не відразу вдалося дорослим у сфері деценралізації допоможуть реалізувати юні волонтери. Таким чином, активізуються процеси із створення спроможної громади навколо Сватового, а села об’єднаються із районних центром як це вже відбулося у Новопсковській, Новоайдарській, Білокуракінській та ще кількох інших громадах Луганської області.

Поділитись Постом

Post Comment