Самоорганізація, яка передувала створенню нового району Львова

Близько 20 останніх років мешканці наймолодшого району міста Львова проявляють добротну самоорганізацію, розповідає голова ОСН «Рада самоорганізації населення Сихівського житлового масиву» пан Іван Рудницький.

Так, 31 липня 1997 року на сходів мешканців була створена Рада самоорганізації населення Сихівського житлового масиву (РСН СЖН), а перша сесія 3 скликання Львівської міської ради надала згоду (ухвала №8 від 04.06.1998р.) на створення ОСН «Рада самоорганізації населення Сихівського житлового масиву» (далі РСН СЖМ).

Причиною створення РСН СЖМ стало те, що Сихів протягом 1970-80 років інтенсивно розбудовувався, через це у його нових і старих мешканців виникало чимало проблем: транспортне сполучення, комунальні послуги, відсутність органів місцевого самоврядування, зростала злочинність, відсутність соціально-культурних об’єктів за місцем проживання і т.д. Часто у кінотеатрі ім. О. Довженка відбувалися збори (сходи) мешканців, де й обговорювалися ці проблеми. Районна адміністрація (тоді Сихів територіально підпорядковувався Галицькій райадміністрації) не в змозі булла якісно вирішувати всі питання життєдіяльності громади Сихова. Саме тоді виникла ідея утворити Раду самоврядування Сихова, було прийнято положення про її діяльність, функції та правління.

Міська рада підтвердила цю ініціативу і виділила певні кошти для її повноцінного функціонування: дві штатні одиниці працівників та приміщення, що досі є у розпорядженні Ради.

Діяльність РСН СЖМ у 1990-2000рр.

Цей період діяльності РСН СЖМ був дуже активним. За цей час спільно з Галицькою районною адміністрацією:

– проводився контроль за діяльністю ЖЕКів;

– впорядковувались дитячі спортивні майданчики,

– була відновлена діяльність кінотеатру ім. О.Довженка

– була створена рада підприємців району;

– завершено транспортну розв’язку через залізничну колію Персенківки;

– відкрито дві нових музичних школи, центр туризму, спорту та екскурсій, школу мистецтв, дитячий центр творчості, бібліотеку для дітей та дорослих, плавальний басейн біля СШ №96 і т. д.

Дуже хороша співпраця склалась громади з церквою та освітніми закладами. Систематично проводилися різноманітні зустрічі, концерти, вистави у кінотеатрі ім. О.Довженка.

У цей період почали створюватись перші об’єднання співвласників багатоквартирних будинків як нова форма обслуговування житла.

У ці роки РСН СМЖ отримала два гранти від Міжнародних фондів «Відродження» та «Євразія» для свого розвитку.

Утворення нового району

На початку 2000 року Сихів остаточно сформувався як окрема територіальна одиниця з населенням понад 100 тис. мешканців і тому основною метою діяльності РСН СЖМ стало утворення нового шостого району м. Львова, як територіальної одиниці.

Після прийняття Постанови Верховної Ради України від 02 липня 2001року у Сихівському районі розпочала діяльність Сихівська районна адміністрація.

Почали функціонувати відділи освіти, житлового і комунального господарства, соціального захисту. Крім того були утворені інші підрозділи державних служб: міліції, суду, прокуратури, пенсійного забезпечення, юстиції та інші.

В цей час робота РСН СЖМ полягала у пошуку необхідних приміщень, їх ремонту та відповідного матеріально-технічного забезпечення. Все це дало змогу кардинально покращити якість обслуговування громади району, наблизити ці послуги до місця проживання громадян.

РСН СЖМ тісно співпрацює з Сихівською адміністрацією у всіх питаннях повсякденного життя та перспективного розвитку Сихова.

Діяльність РСН СЖМ у 2012-17 рр.

Через пропорційні вибори у міську раду не було кому представляти інтереси мешканців конкретних округів і вирішувати їхні проблеми. Наприклад, у мікрорайонах «Іскра» та вулиць Драгана-Скрипника тривалий час не відновлюється діяльність дошкільних навчальних закладів, почалась забудова житловими, а не громадськими будівлями центральної частини Сихова, не передаються у комунальну власність будинки КЕУ Міністерства оборони України.

Тому, РСН СЖМ складено перелік пріоритетних проблем району і напрямків діяльності Ради. Основна діяльність РСН СЖМ зараз сконцентрована на чотирьох напрямах:

– впорядкування лісопарку «Зубра» (парку імені Папи Римського Івана Павла II) (Львівська міська рада виділила 430 тис.грн.);

– будівництво дитячих спортивних майданчиків;

– підтримка діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (організовано їх збори один раз на квартал);

– теплозбереження, термомодернізація будівель житлового та громадського призначень(планують здійснити утеплення одного з будинків, оскільки зараз є різні державні програми на здійснення утеплення, а частину зібрати з мешканців);

– якнайшвидше введення в дію дошкільних навчальних закладів по вул. Зубрівській, 9 та в районі вул. Драгана-Скрипника (оскільки на цій території вони відсутні).

Пропозиції щодо створення органів самоорганізації населення у м.Львові

Доцільно, щоб Львівська міська рада остаточно відійшла від районного принципу поділу міста, а створила «осередки» органів самоорганізації населення, наприклад, «Рясне-2», «Рясне-1», на «Левандівці», «Майорівці», «Знесінні», «Бондарівці»… По такому мікрорайонному принципу здійснюється управління в багатьох європейських містах, наприклад у Кракові.

Це б кінцево наблизило надання послуг за місцем проживанням людей, чіткіше окреслило проблеми, які в першу чергу необхідно вирішувати, сприяло б створенню об’єднань співвласників у багатоквартирних будинках.

 

Поділитись Постом

Post Comment