Самоорганізація – локальна демократія, покращення якості життя

Під такою назвою 31 липня в м.Артемівську Донецької області відбулося засідання круглого столу, в якому брали участь члени територіальних громад, працівники місцевого самоврядування, громадські активісти, представники органів самоорганізації населення, ініціативних груп.

Захід відбувся з ініціативи Донецького обласного ресурсного центру, який працює в м.Артемівську, за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Створення обласного Ресурсного центра Донецького регіону дозволить проаналізувати стан форм місцевої демократії в містах Артемівськ, Краматорськ, Слов’янськ та селах\селищах Артемівського району, в тому числі, в контексті проведення децентралізації та реформи місцевого самоврядування.

Аналіз місцевих нормативно-правових актів дозволить організувати публічне обговорення результатів та ініціювати зміни, в разі потреби, для створення умов для розвитку та реалізації форм місцевої демократії.

В Ресурсному центрі буде створена можливість надання зацікавленим членам територіальних громад Донецького регіону, ініціативним групам консультативних, інформаційних, методичних та інших видів послуг у процесі реалізації ними передбачених законодавством України форм безпосереднього народовладдя на місцевому рівні, в т.ч. при взаємодії з органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами, судовими органами тощо.

Також велика кількість внутрішньо переміщених осіб в містах потребує допомоги із самоорганізацією та залученням до активного громадського життя. Важливий компонент діяльності Ресурсного центру є освітній, планується навчання членів територіальних громад Донецького регіону використанню інструментів місцевої демократії, та громадського контролю.

Керівник проекту Надія Опалюк ознайомила присутніх з успіхами та ризиками процесу децентралізації, виказала необхідність проведення реформ та контролю громадськості над цим процесом. Було обговорено зв’язок децентралізації територіальної реформи з самоорганізацією населення.

Працівник Ресурсного центру Світлана Сикварова розповіла про власні повноваження органів самоорганізації населення згідно Закону України «Про органи самоорганізації населення», докладно розглянула успішні приклади вирішення різноманітних проблем громади завдяки самоорганізації.

«В Артемівську вже існує своя історія подолання проблем силами громади, – зазначила заступник Міського голови Олена Головкіна – в комітеті «Центральний» замінили водопровід, в с. Ступки – домоглися виділення майданчика для продажу садженців, саме вирощування та продаж декоративних та фруктових дерев є основним заняттям багатьох мешканців селища. Зараз іде його облаштування. Збір та розповсюдження місцевих успішних практик – дуже важлива складова в процесі самоорганізації населення».

Ресурсний центр ставить перед собою завдання надати знання та розуміння законів, які дають можливість органам самоорганізації населення вирішувати насущні проблеми, постійно знайомити з діючим досвідом та порядком вирішування подібних проблем в інших містах. Готуються поїздки з вивчання досвіду в міста Одесу та Вінницю.

В Центрі планується проведення семінарів та тренінгів з вирішування питань та проблем, які хвилюють представників громади. Перелік цих проблем буде виявлено в ході анкетування представників груп самоорганізації.

Автор : Громадська організація “Асоціація “Відродження та розвиток” м. Артемівськ

Джерело.

Поділитись Постом

Post Comment