Комунікації молодих лідерів досягли Кабміну

Цілий день 23 липня молоді громадські лідери Чернігівщини та Сумщини присвятили наведенню комунікаційних містків. Поїздка до столиці, організована Чернігівським Центром Прав Людини, включала дві змістовні зустрічі.

Під час першої, в Українському незалежному центрі політичних досліджень, обговорювали проблеми, потреби, з якими стикаються в громадській діяльності та шляхи їх вирішення, як об’єднувати зусилля різних громадських ініціатив, причини пасивності громадян та як активізувати громади.

Максим Лациба, керівник Програми розвитку громадянського суспільства, роз’яснив різницю між представницькою моделлю управління та моделлю демократії участі. Не оминули і тему пасивності виборців. Активісти висловлювались про потребу правової просвіти, підвищення рівня компетентності громадян щодо використання набору демократичних процедур.

Друга зустріч з Оленою Герус, координатором Центру підтримки реформ при КМУ, пройшла в Будинку Уряду. Громадські лідери пройшлися коридорами влади, побували у великій та малій залі засідань Уряду, оцінили умови роботи журналістів в прес-центрі Уряду та оглянули колекцію подарунків прем’єр-міністрів. Центр підтримки реформ при КМУ є спільною ініціативою громадськості і Секретаріату КМУ, був створений 01 квітня 2014 року з метою налагодження комунікації між громадськістю і Урядом.

Олена Герус розповіла, що потрібно руйнувати стереотипи упередженого ставлення до влади, насправді у будівлі Уряду працює багато фахових людей, відданих справі, і цілком реально достукатись, донести свої пропозиції до урядовців та добитись впровадження змін.

Центр підтримки реформ організує постійно діючу експертну спільноту і запрошує співпрацювати, разом вчитися, розвиватися, ставати експертами та розробляти, просувати, втілювати необхідні зміни до законодавства. На сайті Центру підтримки реформ є спеціальна форма для пропозицій за посиланням.

Молоді лідери відмітили переваги неформального спілкування під час зустрічей. Відбувався вільний обмін думками, що сприяв встановленню ефективних комунікацій і розвитку міжрегіональних партнерських відносин.

Діяльність проходить в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Поділитись Постом

Post Comment