Реформування законодавства має бути направлено на спрощення процедур для створення ОСББ – експерт

На необхідності спрощення процедур для створення ОСББ наголосив експерт Асоціації сприяння самоорганізації населення в сфері ЖКГ Юрій Звеліндовський.

Основним предметом інтерв’ю пана Юрія проекту “Здорові думки” на одеському телеканалі “Здоров’я” став новий Закон про особливості здіснення управління багатоквартирних будинків. Експерт розповів про перспективи, що відкриває цей закон, перші проблеми та загрози, які несуть в собі законодавчі зміни.

З 8000 житлових багатоквартирних будинків в Одесі лише в 400 створені ОСББ, а понад 6500 все ще знаходяться на обслуговуванні ЖКСів.

Зміни потребують не лише закони, що регламентують діяльність ЖКГ в сфері діяльності жилих багатоквартирних будинків, а також відносини з суміжними структурами.

Значною проблемою стає невідповідність підзаконних актів новому законодавству.

 Таким чином, відповідно до закону, ініціативна група після проведення зборів членів ОСББ, має надати їх перелік, а саме членство новим законодавством скасовано. Законодавець дав КМУ порядком 6 місяців для необхідної корекції відповідних підзаконних актів. Це призвело до того, що протягом наступного півріччя створення ОСББ фактично є неможливим.

 

 

Проект «Прозорий житлово-комунальний сервіс» реалізує ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Поділитись Постом

Post Comment